2018  Points  -All Points thru November No Bling show- FINAL YEAR END POINTS

All Breed classes from the No Bling Circuit for year end points through November 10, 2018 – Only first & second place winners receive an All Breed award.

NO BLING SHOWS -ALL BREED CLASSES
Class Name Horse Name Total Pts Exhibitor name
All Breed Amateur VRH Cutting HADAS SMART COLOR 4 TOM GILMORE CHAMP
All Breed Amateur VRH Cutting BUGS LUCKY WRANGLER 3 SHANNON GOLDWATER RESERVE
All Breed Open VRH Cutting ELECTRIC JAVA 1 STEPHENIE BJORKMAN CHAMP
All Breed Amateur Trail VRH DAISY BB GUNNER 12 DEBBIE ALLEN CHAMP
All Breed Amateur Trail VRH JOANES SPORT 8 LISA CLAPP RESERVE
All Breed Open Trail VRH A NIC BY NIC 3 BARBARA RICKERT CHAMP
All Breed Open Trail VRH SUGAR N SMART 2 JESSICA HALFORD RESERVE
All Breed Amateur Ranch Riding VRH JOANES SPORT 7 LISA CLAPP CHAMP
All Breed Amateur Ranch Riding VRH HADAS SMART COLOR 6 TOM GILMORE RESERVE
All Breed Amateur Reining VRH JOANES SPORT 5 LISA CLAPP CHAMP
All Breed Amateur Reining VRH DAISY BB GUNNER 4 DEBBIE ALLEN RESERVE
All Breed Amateur Conformation HADAS SMART COLOR 2 TOM GILMORE CHAMP
Amateur All Breed Eq Over Fences A CLASSIC IRON 2 PAM STUBBS CHAMP
Youth All Breed 14-18 Showmanship SENSATIONAL WOW 2 ELIZABETH PERKINS CHAMP
Youth All Breed 14-18 Showmanship SONNYS FANCY SUNDAY 1 DANIELLE STEPHENSON RESERVE
Walt Trot Showmanship PATRIOTIC VERSION 1 INGRID QUINN CHAMP
All Age All Breed Showmanship SCOTTISH REWARD 6 KAITLIN BOWEN CHAMP
Walk Trot Hunter Under Saddle ALRIGHT ALREDDY OQH 4 ELIZABETH COX CHAMP
Walk Trot Hunter Under Saddle HENRY 2 CADDIE GRIFFITH RESERVE
Class Name Horse Name Total Pts Exhibitor name
All Breed 13 & Under Hunter Under Saddle BUDDY 1 ALAINA GILLEY CHAMP
All Breed 14-18 Hunter Under Saddle SENSATIONAL WOW 5 ELIZABETH PERKINS CHAMP
All Breed 14-18 Hunter Under Saddle SONNYS FANCY SUNDAY 3 DANIELLE STEPHENSON RESERVE
All Age All Breed Hunter Under Saddle HOT SWEET N SOUTHERN 4 KELSEY WELLS CHAMP
All Age All Breed Hunter Under Saddle TIE BREAKER A NATURAL ARTIST 3 JAYNE HICKEY RESERVE
All Breed 14-18 Hunt Seat Equitation SENSATIONAL WOW 4 ELIZABETH PERKINS CHAMP
All Breed 14-18 Hunt Seat Equitation SONNYS FANCY SUNDAY 2 DANIELLE STEPHENSON RESERVE
All Age All Breed Hunt Seat Equitation HOT SWEET N SOUTHERN 2 KELSEY WELLS CHAMP
Walk Trot All Age Western Pleasure WORKING FOR CHEX 9 VICTORIA MCCLURE CHAMP
Walk Trot All Age Western Pleasure HENRY 2 TABITHA KRAMER RESERVE
Walk Trot Youth Western Pleasure WORKING FOR CHEX 6 VICTORIA MCCLURE CHAMP
Walk Trot Youth Western Pleasure KITTY 3 NOELLE ALLEMAND RESERVE
All Breed 13 & Under Western Pleasure HENRY 6 SHAYLEE JACOBS-VARCA CHAMP
All Breed 13 & Under Western Pleasure SADIE 5 ALEXA NEIS RESERVE
All Breed 14-18 Western Pleasure HANNAH 11 SAIGE HARDIN CHAMP
All Breed 14-18 Western Pleasure  TIE BREAKER SENSATIONAL WOW 11 ELIZABETH PERKINS RESERVE
Adult All Breed Western Pleasure WATCHIN TV 6 KELLY PENROD CHAMP
Adult All Breed Western Pleasure HOT SWEET N SOUTHERN 5 KELSEY WELLS RESERVE
Walk Trot Horsemanship WHOA MEGA 2 TYSON GILLETTE CHAMP
Walk Trot Horsemanship PATRIOTIC VERSION 1 INGRID QUINN RESERVE
All Breed 13 & Under Horsemanship WORKING FOR CHEX 13 AUBREE LEYVA CHAMP
All Breed 13 & Under Horsemanship MISS KITTY 9 HANNAH DENHAM RESERVE
All Breed 14-18 Horsemanship SENSATIONAL WOW 14 ELIZABETH PERKINS CHAMP
All Breed 14-18 Horsemanship HANNAH 11 SAIGE HARDIN RESERVE
All Breed All Age Horsemanship SHEZ COVEREDIN FROST 3 JOYCE HAGEN CHAMP
All Breed All Age Horsemanship TIE BREAKER RR ITS SUDDENLY NITE 3 RENEE HOWES RESERVE